• +90 216 311 00 58

 • info@novades.com.tr

 • Mimar sinan mah. Üsküdar cad. Yedpa ticaret merkezi C. Cad. No:49 ATAŞEHİR İSTANBUL

 • YANGINDAN KORUNMA

  Binanın giydirme cephe sistemine yönelik yangından koruma yönetmelikleri, ülkeye bağlı olarak farklılıklar gösterebilir. Ancak hepsinin ortak özelliği, binalarda bulunan insanları koruma hedefidir. Bunu sağlamak için her şeyden önce cephe konusunda şu sistem düşüncesi önemlidir: Sadece münferit yapı malzemeleri güvenli olmak zorunda değildir, tüm tasarım güvenli olmalıdır: Duvar montajı, yalıtım, altyapı, dış cephe malzemesi, boyutlandırma, tasarım, bağlantı teknolojisi, vb. – tüm bileşenler ve parametreler bir binanın yangın davranışı üzerinde etkilidir.


  Alüminyum kompozit panellerimizle, binaları yangına karşı güvenli bir şekilde inşa etmek amacıyla tadilatlar veya yeni binalar için çeşitli çözümler sunuyoruz. ALUCOBOND® EN 13501.1 dış cephe malzememiz, “Reaction to fire” standardına göre test edilmiştir. Bu test, sistem olarak kurulmuş gibi ürünün performansını ve güvenliğini temel almaktadır.


  Bu nedenle yangına karşı emniyetli, asılı, arkadan havalandırmalı dış cepheler için önerimiz yanmaz mineral yalıtımla birlikte ALUCOBOND® PLUS (EN Sınıfı B-s1, d0) veya ALUCOBOND® A2’yi (EN Sınıfı A2-s1, d0) kapsamaktadır. Bu kombinasyon, alevlerin yayılmasına veya kritik sıcaklık artışlarına neden olmaz ve BR135 uyarınca belirlenen gereklilik kriterlerini bile aşar. Bu, BRE’nin 2016 sonunda ve 2017 başında yapılan dört BS8414 büyük yangın testiyle kanıtlanmıştır.


  Ayrıca binalar için yangından korumayı iyileştirmek amacıyla ulusal ve Avrupa düzeyindeki makamlarla birlikte çalışıyoruz.


  Bunlara ek olarak, dış cephelerde yangından korunma konusunda kapsamlı bir eğitim konsepti sunuyoruz. Konuyla ilgileniyorsanız bize danışabilirsiniz.


  Tüm dış cephe sisteminin planlanması sırasında mimarlara ve mühendislere yönelik karmaşık görevleri biliyoruz. Bu konuda, deneyimli teknisyenlerimiz danışmanlık ve yardım hizmetleriyle hizmetinizdedir.  İndirme